بهبهان

خانه - بهبهان

تاریخچه بهبهان

بهبهان از نظر مکانی در جنوب شرقی استان خوزستان قرار گرفته است. شهر کهن بهبهان در دوره هخامنش بعلت قرارگيري  بر سر راه شاهي که يکي از مهمترين راه هاي ارتباطي آن دوره بود ، از اهميت ویژه ای برخوردار بوده است .

بهبهان از جمله سرسبزترین شهرهای استان خوزستان است که در میان دیگر شهرستان‌ها جایگاه خوبی دارد. اما تا رسیدن به استاندارد جهانی سرسبزی (۲۴ متر مربع) راه درازی پیش رو دارد. از جمله گل های زیبایی که در این منطقه یافت می شوند عبارتند از :گل نرگس وگل آفتابگردان وگل بابونه و گل محمدی و… لازم بذکر است صیفیجات و مرکباتی نظیر نارنج- زردآلو- انگور- سیب ترش- توت- زیتون و… بطور فراوان در بهبهان یافت شده  و زیبایی خاصی را به این شهر داده است.

نقشه هوایی بهبهان

دیدنی های شهر بهبهان

1-نرگس زار

پیشینه تاریخی این نرگس زار کهن  به قبل از میلاد مسیح می‌رسد و مساحت آن  ۵۰۰ تا ۷۰۰ هکتار است.

نرگس زار بهبهان   نرگس زار زیبای بهبهان   نرگس زار شهر بهبهان

2-تنگ تکاب

تنگ تکاب یک گذرگاه کوهستانی است که جاده دوره اسلامی خوزستان به استان فارس و جاده قدیمی بین‌النهرین به استخر می باشد.

تنگ تکاب بهبهان

3-امامزاده حيدر

امير حيدر فرزند امام موسي کاظم (ع) به همراه امام زاده احمد(شاهچراغ )بعد از ورود به خوزستان مورد تعقيب نیروهای حکومت عباسي قرار گرفته وبعد از يک درگيري بر اثر زخم هایی که توسط یک باغبان بر آن حضرت وارد شده بود به شهادت رسيد .

امامزاده حيدر  امامزاده حيدر

4- منطقه گردشگری پشکر

روستای پشکر در نزدیکی سد بزرگ مارون در شمال بهبهان درمیان کوه و دره‌ای به عمق ۴۰ متر قرار گرفته است. در روستای پشکر، باغاتی از درخت های  لیمو و  نارنج و نخل هست.خانه‌های این روستا کاه گلی است و بافت قدیمی‌این روستا بشکل پلکانی است. روستای پشکر در میان دو سد مارون و سد آریوبرزن قرار دارد.

منطقه گردشگری پشکر منطقه گردشگری پشکر بهبهان منطقه پشکر