حسابداری در رستوران ها

خانه - حسابداری - حسابداری در رستوران ها

دسته بندیها

آخرین مطالب

حسابداری در رستوران ها

حسابداری در رستوران ها 1

حسابداری در رستوران ها به چه صورت می باشد؟

با وجود تصور برخی از افراد ،حسابداری در رستوران ها راحت نمی باشد . در رستوران ها حسابداری بر پایه تولید می باشد و محاسبه قیمت تمام شده برای حسابداران کاری سهل و آسان نمی باشد.

بنابراین اگر بخواهیم بدانیم در رستوران ها حسابداری چگونه انجام می گردد باید ابتدا عملکرد رستوران ها را تحلیل نمود. در حسابداری تولید جهت انجام فرآیند حسابداری قیمت تمام شده ،نیازمند محاسبه مواد اولیه ، حقوق پرسنل تولید و سربار تولید و ضایعات از دست رفته و هزینه های جانبی دیگر می باشیم.

در رستوران ها انواع غذاها ،دسرها، پیش غذا و سالاد با دستورهای پخت مختلف آماده میگردد .که در برخی از این غذاها مواد اولیه و سربار و هزینه های جانبی مشترک می باشد. بعنوان مثال در انواع کباب ها گوشت ، در انواع پلوها برنج و روغن مشترک می باشد.

حال تصور کنید در یک رستوران ، 30 نوع غذای مختلف طبخ شده و 11 نوع سالاد و دسر نیز برای مشتریان سرو گردد و حسابدار قرار است قیمت تمام شده آنها را محاسبه نماید که کاری زمانبر و بسی دشوار خواهد بود.

حسابداری در رستوران ها
حسابداری در رستوران ها

چگونه قیمت تمام شده یک غذا را در حسابداری رستوران محاسبه کنیم؟

از آنجایی که محاسبه قیمت تمام شده غذاها طبق توضیحات قبل زمانگیر و بسی طاقت فرسا می باشد.شرکت های تولید کننده سیستم های حسابداری جهت رفاه حال کاربران اقدام به تولید نرم افزارهای حسابداری با قابلیت تخصصی شدن برای هر صنف و شغلی را تولید و به بازار عرضه نموده اند. از جمله این شرکتهای تولید کننده سیستم های حسابداری شرکت نرم افزار حسابداری هلو می باشد که ویژه مشاغل مختلف نرم افزار حسابداری تولید نموده است .

از جمله نرم افزارهای حسابداری هلو ویژه مشاغل ،نرم افزار حسابداری رستوران ویزه صنف رستوران می باشد که برای این حرفه طراحی و ارائه شده است. با استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران ،کار حسابداری رستوران نسبت به سیستم حسابداری دستی بسیار ساده تر شده است.

نرم افزار حسابداری هلو در سطوح مختلفی تولید شده اند که جهت آشنایی می توانید با محصولات نرم افزار حسابداری رستوران هلو به بخش فروشگاه سایت آیتا کامپیوتر نمایندگی هلو بهبهان مراجعه نمایید.

ارائه اطلاعات اولیه درحسابداری رستوران چگونه است؟

مع الوصف محاسبه قیمت تمام شده غذاها و محصولات در رستوران ها کار ساده ای نیست.زیرا به اطلاعات اولیه دقیقی نیازمند می باشیم طبق تعریف حسابداری اولین رکن اساسی در حسابداری جمع آوری اطلاعات است واگر این اطلاعات دقیق نباشند حسابداری نیز نخواهد بود. جمع آوری اطلاعات یکی از کارهای سخت در حسابداری رستوران می باشد. بعنوان مثال اگر بخواهیم بدانیم در یک خورشت خاص چه میزان گوشت و روغن و ادویه و … مصرف شده است با توجه به تنوع غذاها،این اطلاعات در هر روز مورد نیاز است .لذا بدلیل وقت گیر و طاقت فرسا بودن این امر ممکن است بصورت تقریبی محاسبه شوند.

دیدگاه خود را بنویسید