اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک

خانه - تجاری - اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک

دسته بندیها

آخرین مطالب

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک

در راه موفقیت کسب و کار خود چه باید کرد؟ راز پیروزی در حرفه و شغل چیست؟ مقاله پیش رو تجربه ی شخصی در بازار کسب و کار ایران است. امیدوارم، روش هایی که در زیر بعنوان رازهای موفقیت در کسب و کار توضیح داده شده است ،کسب و کارتان را متحول نماید.

1-تمرکز خود را بر روی یک کار قرار دهید

تصور اینکه با بلد بودن 5 کار می توانید همه را باهم انجام داده و به درآمد بیشتری برسید را از ذهن خود دور کنید . زیرا اولا درهیچ کدامیک از آنها نمی توانید متخصص شوید، خوب است بدانید درآمد متخصصین معمولا 10 برابر افراد غیر متخصص است. و ثانیا با انجام چندین کار بطور همزمان تمرکز خود را از دست خواهید داد و نمی توانید هیچ کدام از آن کارها را گسترش دهید. زمان فقط به شما فرصت میدهد در یک کار متخصص شوید.

2-بازار کسب وکار و هدف خود را بدرستی انتخاب کنید

بازار هدف صحیح بازاری است که درآمدزا ،گسترده و رو به رشد باشد. بعنوان مثال در حال حاضر جمعیت ایران به سمت پیر شدن در حال پیشرفت است و جمعیت پیر ایران در سال های آینده بیشترین نیاز را به دارو خواهند داشت. بازار هدف درست برای آینده افراد مسن است. بنابراین باید محصولی برای این قشر از جامعه پیدا  کرد.همیشه به یاد داشته باشید که برای محصولات خود، مشتری پیدا نکنید بلکه برای مشتریانتان محصول تولید کنید.

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک 0
اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک 0

3-کالا یا خدمت درست را بیابید

معمولا واردات بهتر از تولید و خدمات بهتر از هردوی آنهاست! تلاش کنید خدمات ارزشمندی را ارایه نمائید. همانند اسنپ که خدمات حمل و نقل و جابجایی را به مشتریان خود ارائه میکند.

4-نرم افزار CRM داشته باشید

نرم افزار ارتباط با مشتری نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کارتان خواهد داشت، توصیه میکنم اطلاعات خود را در  زمینه این نرم فزارها افزایش دهید و به یادداشته باشید امروزه در حال گذار از CRM به CEM هستیم!

5-بر روی نیروی انسانی تمرکز و حساسیت داشته باشید

برای رشد کسب و کار خود رهبر پرورش دهید. با به کارگیری افراد نادرست یا ناشایست و ترسو کسب و کار رشد نخواهد کرد، فنون مدیریتی را یاد بگیرید، روی نیروهایی استخدامی خود ،حساس باشید و روی آن ها سرمایه گذاری کنید.

6- صبور و با حوصله باشید

روند رشد و ترقی هر کاری در ابتدا بسیار آهسته و آرام است و با رعایت اصول صحیح کسب و کار معمولا به یک باره صعود زیادی خواهید کرد بطوری که دیگران فکر می کنند شما شانس آورده اید ! در اول راه  توسعه کارتان دست به هر راهی برای پیشرفت سریع تر نزنید. کمی حوصله کنید تا چیزی که کاشته اید بار دهد.

7-بیشتر از انتظار مشتریان خدمات ارایه نمائید

همیشه تلاش کنید مشتریان خود را شگفت زده کنید تا به شما وفادار بمانند. در عصر حاضر اگر مزیت رقابتی را نادیده بگیرید ، مشتریان به راحتی شما را رها می کنند. اگر به مشتری قول داده اید 2 روزه کالا را تحویلش دهید، 2تمام تلاش خود را بکنید تا 2 ساعته تحویل دهید و مشتری را به نوعی سوپرایز و متعجب نمایید.

 8-هدفمند باشید و هدف گذاری کنید

در حالت کلی بدون هدف زندگی نکنید زیرا فقط وقت خود را هدر داده اید. با هدفگذاری مشخص کنید ماهانه و سالانه به چه درآمدی می خواهید برسید و بواسطه این ارقام حساب کنید که در ماه میزان فروشتان باید چقدر باشد. بدین ترتیب متوجه خواهید شد که برای دستیابی به این رقام از فروش چه کارهایی را باید انجام دهید. مشخص نمودن ،هدف کمک می کند از توهم خارح شوید. اگر هدفتان غیر واقعی و دست نیافتنی باشد هنگامی که آن را روی کاغذ ترسیم کرده و مراحل لازم برای رسیدن به آن را مرور می کنید متوجه غیرواقعی بودن آن خواهید شد.

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک.
اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک.

9-در  اول راه، کار و اصول آن را یاد بگیرید

وارد هرکار که می شوید ابتدا تمام اصول آن حرفه و کار را فراگیرید و سپس در کنار یادگیری بستر کسب و کار خود را آماده نمائید. بعد از کارتان به صورت پاره وقت برای خودتان کار کنید هنگامیکه درآمد کار پاره وقتتان به 2 برابر مقدار درآمد شغل ثابتتان رسید ، با خیال راحت شغل ثابت خود را رها کرده و رئیس خودتان شوید.

10-هرگز از این شاخه به آن شاخه نپرید

به سرعت بازار ، محصول یا خدمت درست را شناسایی کنید و وارد کار شوید. مدام شغل خود را تغییر ندهید. با هربار تغییر شغل تمام زمانی که برای شغل قبلی خود گذاشته اید را به هدر خواهید داد.

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک..
اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک..

11- قانون 80-20 را جدی بگیرید

به خاطر داشته باشید که 20 درصد مشتریان شما تنها 80 درصد خرید، را از شما انجام می دهند و 80 درصد مابقی مشتریان فقط 20 درصد خرید را از شما می کنند. 20 درصد از محصولات یا خدماتتان 80 درصد سود را برای شما به همراه دارد و 80 درصد مابقی  تنها 20 درصد سود را برایتان دارد. 20 درصدهای دارای سود 80 درصدی را یافته و روی آن ها تمرکز کنید تا هم در زمان و هم در انرژیتان صرفه جویی کنید!

 12-فروشندگی حرفه ای را یاد بگیرید

اگر  سوال کنید چه کسی می تواند عمل قلب انجام دهد؟ کسی جرات ندارد بگوید من! اما بپرسید چه کسی فروش بلد است همه ادعا میکنند که فروش کاری ندارد. به جراعت میتوانم اعلام کنم 99 درصد فروشنده هایی که دیده ام بویی از فروش نبرده اند.در زمینه فروش کتابهای روانشناسی را مطالعه کنید، کتاب روانشناسی فروش برایان تریسی ،برای شروع کتاب خوبی است.

13- به روز و update  باشید

حتما در کار خود متخصص و از آن با اهمیت تر به روز باشید. بگونه ای باشید که از شما بهتر هیچ کسی در آن زمینه نباشد. در زمینه کسب و کار خود حتما مطالعه داشته باشید. دانش، راه های جدید را پیش چشم هایتان باز خواهد کرد و ثروت را به سویتان سرازیر خواهد کرد.

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک*
اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک*

14-منعطف و انعطاف پذیر باشید

همیشه آنطور که ما میخواهیم حوادث اتفاق نمی افتد و شرایط بر وفق مراد ما نیست. باید گاهی منعطف بود. هرگاه دیدید شرایط مالی و فروشتان تغییر کرده است ، بدانید که پول همواره در بازار در جریان است فقط مسیر های آن عوض شده. حتما وقت آن رسیده است تا خودتان را تطبیق دهید. به یاد داشته باشید، کسانی که بیشترین انعطاف پذیری را دارند، سیستم ها را کنترل می کنند.

دیدگاه (2)
ssara / 1397-08-26

مطالبی که در خصوص اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک بیان کردیدجالب بود.سپاسگزارم

پاسخ
sahar / 1397-08-27

اسرارهای موفقیت در کسب و کار های کوچک زیادن اینکه گلچین عوامل موثر را گردهم اوردید جالب بود

پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید